Favorilere Eklendi
Başvurunu Aldık !
Sana en kısa zamanda dönüş yapacağız.

Çıtır Usta

Yatırım Bütçesi:
Min:250.000 - Max:500.000 tl

Çıtır Usta markası, yeme içme sektöründe 2003 yılından bu yana faaliyet gösteren, bugün 3 ülke, 25 şehir ve  75´ten fazla noktada pide&kebap konseptli restoranlar ile hizmet  veren Türk mutfağının parlayan yıldızı ve sektörün öncüsüdür.
 
Türk insanının damak tadına uygun, özellikle  Gaziantep mutfağını temsil eden restoran zincirleri açığını tespit etmesi üzerine ve Avrupa’da edinmiş olduğu 10 yıllık tecrübe ile yapmış olduğu AR-GE çalışmalarını birleştirerek markalaşma sürecinin alt yapısını oluşturmuştur. 
 
Çıtır Usta marka kurucusu Atilla Külekçioğlu 1993-2003 yılları arasında Almanya başta olmak üzere Avrupa nın değişik şehirlerinde gastronomide edinmiş olduğu tecrübelerini ve  sektörün  ihtiyaçlarını sentezleyerek ülkemizde pide ve kebap konseptini  birleştirerek markanın ilk şubesini 2003 yılında İstanbul Bakırköy Galleria AVM de açmıştır.Kısa süre içinde İstanbul´dan başlayarak Türkiye ve sonrasında dünyaya yayılma hedefini ortaya koymuştur.
 
Geniş ürün yelpazesinde bulunan geleneksel lezzetleri, hızlı servis konseptiyle alakart restoran hizmetini şubelerinde konukları ile buluşturan Çıtır Usta, bu anlamda sektöründe ilk olma özelliği taşımaktadır. Gelişmekte olan perakende sektöründe markalaşmış %100 Türk sermayeli şirketler arasında yerini alan “Çıtır Usta” insana yaptığı yatırımlarla  bünyesinde oluşturduğu üretim tesisleri ve lojistik zinciri ile  tüm Türkiye ve 3 ülkedeki  restoranlarına aynı kalite de ürün sevkiyatını yapabilen  “Çıtır Usta” sektörde fark yaratarak sektör de öncü olmuştur. 
 
Çıtır Usta Bayi ve Müşteri bağlamında çözüm ortakları ile birlikte her türlü talep ve ihtiyacı karşılamayı ana ilkesi edinmiştir. Bununla birlikte  kendi personelini akademik eğitim ile yetiştiren  ÇITIR USTA AKADEMİ sayesinde sektöre yetişmiş kalifiye eleman desteği de vermiştir.

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini standartlarla geliştiren  “Çıtır Usta” bu lezzetleri Ortadoğu ve Avrupa da tanıtmayı kendisine misyon edinmiştir.

Çıtır Usta markası ile çıktığımız bu yolda, yapmış olduğumuz iş planlarımız ile kısa sürede dünya çapında 3 ülkede ve ülkemiz sınırları içerisinde 25 ilde 75 noktaya ulaşmış bulunmaktayız. 

2017 yılı gerçekleşen hedefleri Fas,Tacikistan ve Suudi Arabistan dan sonra yeni hedefi olan  ABD ve Avrupa’da faaliyete geçecek restoranlar için fizibilite ve  AR-GE çalışmaları yapılmakta olup,bu sayede tüm dünyada hızla büyüme hedefi ile ülkemizden çıkacak bir dünya markası olmanın mutluluk ve gururunu yaşamaktayız. 

Son güncelleme tarihi: 21 Mart 2019 02:10

Yatırım Bütçesi

250.000 - 500.000 tl

Firmaya Ait İşletme Adedi

12

Bayi/Franchise Adedi

46

Sağladığı İstihdam

1600

Kârdan Alınan Pay

%4

Bayi/Franchise Hedefi

2019 yılı için 100 yeni franchise

Sektör

Gıda

Kuruluş Yılı

2003

Merkez Ülkesi

Belirtilmemiş

İl - İlçe

Belirtilmemiş - Belirtilmemiş

Proje Eğitimi

Var

Pazarlama Eğitimi

Var

Personel Eğitimi

Var

Firma Markası

Çıtır Usta