Favorilere Eklendi
Başvurunu Aldık !
Sana en kısa zamanda dönüş yapacağız.

La Pizza

Yatırım Bütçesi:
Min:150.000 - Max:300.000 tl

LA PİZZA, kendi işletme sistemini başarıyla uygulayacak girişimciler ile arasındaki ilişkinin nasıl olacağını sözleşme ile belirler. Franchise sisteminde karşılıklı hak ve yükümlülükleri, Franchise alanının sahip olması gerekli nitelikleri, Franchise satış birimlerinin fizibilite açısından uygun olması gerekli özellikleri, bölgesel haklar, franchise verenin franchise alanı ve denetim derecesi, franchise alanlardan ücretin nasıl ve ne kadar alacağını, franchise verenin sağlayacağı eğitim ve danışmanlık kapsamının ne olacağı, taraflar arasında kordinasyonun nasıl sağlanacağı, taraflar arasındaki anlaşmalarla belirlenir. Standardizasyon bütün Franchise fikrinin merkezidir. Her franchise biriminin faaliyetleri üç alanda tutarlılık göstermelidir.

Ürün ve hizmetler
Ürün ve hizmetlerin sunuş şekli
Her birimin tüketicinin gözünde yarattığı imaj
Franchise edilebilen işin özelliği her yerde kolaylıkla uygulanabilecek, aynı şekilde tekrarlanabilecek bir iş olmasıdır.Standardizasyon franchise zinciriyle oluşturulan itibarın sürdürülmesinde önemlidir. Bu nedenle ana firma bütün birimlerde standardizasyon sağlanması için sıkı bir şekilde kalite kontrolünü sürdürür. İş için gerekli teçhizat ve ekipman aynı fiyatla temin edilebilmeli franchise alanın yerleşme düzeni, iç dekarasyonun dizaynı, renk düzeninin seçimi farklı yerlerde de aynı şekilde uygulanabilmelidir. İş, rakiplerinden ayırt edilebilecek ama kolaylıkla taklit edilemeyecek özellikte olmalıdır.

Karşılıklı güven ve sürekli bir iş ilişkisi içinde her iki tarafın bir birinden yararlanmasını sağlamaktır. Franchising & Apos’le; her satış biriminde aynı standartta ürün ve hizmetin sunulması ve standart görünümün sağlanması önemli olduğundan, firmalar bir pazarlama ve dağıtım yöntemi olarak franchising sistemini benimserler. Sisteme girebilmek ve marka adını kullanabilmek için ödenen başlangıç ücreti ile ana firmanın franchise alana verdiği eğitim ve sürekli yardımlar için ödenen royalty, reklam ve ana firmadan alınan hammadde ile malzeme ücretleri, toplam olarak birdefa yada ana firmanın isteğine bağlı olarak franchise alanının işletmesi faaliyete geçtikten sonra aylık / yıllık satışlarının belli bir oranı olarak taksitler halinde ödenir.

Franchising Avantajları

Ana firmanın desteğiyle tanınmış ve başarılı olmuş bir marka ile işe başlamak.
Hazır müşteri kitlesi
Girişimcinin riski minimize edilir.
Finansman desteği.
Yatırım ve işletme danışmanlığı.
Hukuki danışmanlık.
Daha fazla reklam ve promosyon imkanı.
Daha yüksek kalite koşulları.
Bölgesel haklar nedeniyle rekabete karşı korunur.
Kendi işini kurmuş olur ve sahiplenir.

Son güncelleme tarihi: 11 Aralık 2019 02:37

Yatırım Bütçesi

150.000 - 300.000 tl

Firmaya Ait İşletme Adedi

2

Bayi/Franchise Adedi

8

Sağladığı İstihdam

150

Ortalama Kâr Oranı

%40

Kârdan Alınan Pay

Alınmıyor

Bayi/Franchise Hedefi

2019 yılı için 50 yeni franchise

Sektör

Gıda

Kuruluş Yılı

2002

Merkez Ülkesi

Türkiye

İl - İlçe

Belirtilmemiş - Belirtilmemiş

Proje Eğitimi

Var

Pazarlama Eğitimi

Var

Personel Eğitimi

Var

Firma Markası

La Pizza